czwartek, 16 lutego 2017

Balticarium

Jeszcze przed końcem 2016 roku zostałam poproszona o kontakt i wsparcie projektu Balticarium. To fantastyczna inicjatywa, która poszerza wiedzę i świadomość bogactwa, ale również zagrożeń naszego Bałtyku. Dziewczyny z projektu nie mogły trafić lepiej. Każdy, kto zna mnie choć trochę wie, że kocham polskie morze. Tego nikt i nic nie jest w stanie zmienić.
Brawo dla Dziewczyn za tak dobry projekt, który poszerza wiedzę oraz świadomość bogactw Morza Bałtyckiego. Myślę, że niezwykle ważne jest uświadamianie naszych dzieci, nie tylko o tym jak nie należy zachowywać się nad morzem, ale również jakie zagrożenia czyhają na zwierzaki i w jaki sposób możemy im pomagać. Osobiście zachęcam nie tylko do wakacji nad morzem, ale i do zwiedzania różnych ciekawych miejsc. Pamiętajmy, że nasze położenia kraju posiada niezwykle wiele zasobów i atrakcji w postaci gór, morza, wyżyn, nizin, a przy tym pięknych szlaków i widoków. Korzystajmy z tego, wspierając przy tym nasze polskie kurorty oraz gospodarkę!
Nadmorskie powietrze (o czym nie raz tu pisałam!) wprawia mnie w inny stan mojej świadomości. Przestrzeń sprawia, że moje horyzonty poszerzają się, a każdy problem nabiera innej perspektywy. Wiatr, który czesze moje włosy robi to bez pytania, bez uprzedzania i po swojemu. Niczego innego nie pragnę- tylko aby takie chwile trwały bez końca....! Kocham ten łaskoczący w stopy piasek, słońce- a nawet jeśli go nie ma to i tak pozostają jeszcze inne atrakcje. I wreszcie- odgłosy mew, bawiących się dzieci oraz morza- pięknie zmiksowane, że żadna inna nuta tego nie zastąpi.
Było mi niezmiernie miło, że mogłam zaangażować się przy tym projekcie. Znów po raz kolejny mogłam napisać wierszyki dla dzieci, z czego ogromnie się cieszę!
I pisząc tego posta tak się rozmarzyłam, że znów myślami jestem na wakacjach! Mam nadzieję, że w tym roku również odwiedzimy polskie morze całą naszą Rodzinką!
A teraz zapraszam wszystkich do odnośnika html zamieszczonego po prawej stronie mojego bloga, tak by można było od razu przenieść się w świat Morza Bałtyckiego!
a tu podaję link:
https://www.balticarium.com/blog

Utworzyłam również nową kategorię wierszy pod nazwą "Balticarium", gdzie wkrótce zamieszczę wierszyki :)

To co, w tym roku nad Morze...? :)

4 komentarze:

Dziękuję za komentarz :)